„Czytanie ma moc” – podróż latającym dywanem.

19 i 20 maja 2022 r. udaliśmy się w fascynującą podróż z klasami 2A i 2B do niebezpiecznych miejsc. Pierwszym z nich był wulkan Arenal, a drugim wyspa jadowitych węży nieopodal wybrzeży Brazylii. Kolejną czytelnicza przygodę uczniowie przeżyli dzięki podróży magicznym latającym dywanem, który sami wykonali na początku naszego spotkania.

To już niestety ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym w ramach ogólnopolskiego programu „Czytanie ma moc”, ale miejmy nadzieję, że będą kontynuowane w przyszłości. Oprócz wspólnego rysowania dywanu uczniowie wymyślali zasady bezpieczeństwa do nowego środka transportu, dowiedzieli się, jak nazywać części wulkanu, poznali najbardziej jadowite gatunki węży, oglądali krótki film o zaginionej Atlantydzie, a także wysłuchali fragmentów książki Patricka Mankina „Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem”.

Paszporty do przygody, które uczniowie klas drugich otrzymali na pierwszych zajęciach w bibliotece, pozwoliły im poznać najbardziej odległe zakątki Ziemi. Być może część dzieci pokusi się, by również w wakacje odbyć ciekawą czytelniczą podróż, tym razem z samodzielnie wybraną książką.

Przygotowanie i prowadzenie: Monika Durska-Sasik