Międzynarodowy Dzień Matematyki i „Mistrz Szybkiego Mnożenia”

13 marca już po raz drugi obchodzono Międzynarodowy Dzień Matematyki. W naszej szkole w tym miesiącu uczniowie klas IV do VII mogli uczestniczyć w konkursie matematycznym. Przez kolejne trzy tygodnie prezentowane były zadania na poziomie każdej klasy w postaci stacji zadaniowych. Najwytrwalszymi uczestnikami, którzy wykazali się wiedzą matematyczną byli:

Oliwier Misiura – 5a;
Amelia Kamińska, Kacper Tomczyk – 5b;
Piotr Gęca – 6a;
Justyna Szewczak – 7b;
Laura Wójciak – 7c.

W konkursie wzięli również udział następujący uczniowie:
Amanda Pętlewska – 6a;
Oskar Bodzak – 5a;
Zuzanna Karaś – 7a;
Amelia Różycka – 7c
Przemek Obiała – 2a.

Dla wszystkich uczestników są przygotowane dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

W dniach 21 – 25.03.22 dwóch uczniów Przemek Obiała z klasy 2a oraz Oliwier Misiura z klasy 5a brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Mistrz Szybkiego Mnożenia”. Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów kl. 1-6 oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Udział w konkursie pozwala uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

Zadaniem uczestników konkursu jest poprawne rozwiązanie jak największej ilości przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Ty też możesz przystąpić do konkursu w przyszłym roku. Już dzisiaj zacznij ćwiczyć na stronie https://www.szybkiemnozenie.pl/.

autor: p. Beata Frączek