Książkowe nowości

Książkowe nowości

Drodzy uczniowie, starsi i młodsi 😄

Od 1 lutego, czyli od początku drugiego semestru w bibliotece szkolnej czeka na Was specjalnie przygotowany regał z nowościami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem wśród książek, które możecie wypożyczyć, znajdują się pozycje, o które prosiliście.

Dla miłośników piłki nożnej Rada Rodziców sfinansowała książki o piłkarzach. Miłośniczki serii: Zaopiekuj się mną mogą sięgnąć po nowe tytuły o niedźwiedziu polarnym, tygrysicy, wilku, reniferach i lisie. Lubiącym kosmos i wiedzę o człowieku polecam serię trzech książek popularyzatora nauki wśród dzieci i młodzieży Tomasza Rożka. Spełniając oczekiwania uczniów klas siódmych i ósmych,  biblioteka zakupiła też kilka nowych tytułów Marcina Szczygielskiego („Omega”, „Teatr niewidzialnych dzieci”, „W kółko o dziewczynach” i „Tuczarnia motyli”).

Dla młodszych i starszych uczniów dostępna jest literatura psychologiczna, w tym m.in. wzbudzająca ogromne zainteresowanie „Jak się nie zabić i nie zwariować” Justyny Suchanek oraz poradniki: „W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem” oraz „7 nawyków skutecznego nastolatka”. Oprócz poradników można sięgnąć po dwie bestsellerowe powieści Matthew Quicka: „Niezbędnik obserwatorów gwiazd” i „Prawie jak gwiazda rocka”.

Rok 2022 jest także rokiem polskiego romantyzmu oraz 200. rocznicą ukazania się zbioru „Ballady romanse” Adama Mickiewicza. Ostatni tytuł wraz z przepięknie ilustrowanymi wydaniami „Pana Tadeusza” również możecie wypożyczyć w ramach nowości o nieco tradycyjnym charakterze.

Tekst i wystawka:  Monika Durska-Sasik