Klasa 3a czyta lekturki spod chmurki

Klasa 3a czyta lekturki spod chmurki

Klasa 3a pod kierunkiem pani Hanny Rutkowskiej i pani Małgorzaty Knopik realizuje w roku szkolnym 2021/22 międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Wszyscy wiemy, że czytanie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju każdego z nas i warto je praktykować jak najczęściej. Taki też był główny cel podjętych działań: promocja czytelnictwa jako sposobu na samorozwój uczniów, jak i integrację klasy.

Klasa 3a właśnie ukończyła realizację pierwszego modułu i z dumą donosi o swoich osiągnięciach:
1. Wysłuchaliśmy  tekstu pt. „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie”, dzięki któremu poznaliśmy chmurkę Tosię i dowiedzieliśmy się, na czym polega projekt.
2. Urządziliśmy kącik czytelniczy, a każdy uczeń wykonał swoją chmurkę.
3. Stworzyliśmy swoje Lekturniki.
4. Wybraliśmy, wspólnie przeczytaliśmy i dokładnie omówiliśmy lekturę „O psie, który jeździł koleją”. Uzupełniliśmy Lekturniki, poznaliśmy słoneczną Italię (z poruszającą wyobraźnię wędrówką palcem po mapie), zaznaczaliśmy na mapie miejscowości, które odwiedził Lampo.
5. Wykonaliśmy zakładki do książki nawiązujące do przeczytanej lektury.
6. Pracując w grupach, wykonaliśmy plakaty zachęcające do czytania drukowanych książek.
7. Wybraliśmy się na wycieczkę na stację kolejową. Poznaliśmy zawody związane z kolejnictwem.

Na zakończenie pierwszego modułu otrzymaliśmy dyplom za aktywność w tej fazie realizacji projektu.

Należy podkreślić, że tegoroczna edycja „Lekturek spod chmurki”  odbywa się pod hasłem POZNAJEMY ZAWODY, które świetnie wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Wszyscy liczymy, że kolejne odsłony projektu w drugim semestrze (moduł drugi i trzeci)) pozwolą nam zarówno poznać nowe zawody, jak i przeżyć wspólne radości i zachwyty przy czytaniu pięknych tekstów.

FOTOGALERIA