Nowości w szkolnej bibliotece na nowy 2022 rok 😀

Nowości w szkolnej bibliotece na nowy 2022 rok 😀

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022!

Pierwsze dobro jakim została obdarowana nasza szkoła to ponad 60 książek otrzymanych od Rady Rodziców.

Zachęcam wszystkich uczniów do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, bowiem wśród nowych pozycji znajdują się zarówno klasyka literatury m.in. w postaci pięknie ilustrowanego „Pana Tadeusza”, jak i  kilka nowości. Wśród lektur dla starszych klas znalazła się m.in. „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej o problemach nastolatki, z którymi z pewnością i Wy się spotykacie. Z kolei młodsi czytelnicy będą mogli cieszyć się „Czerwoną kartką dla Sprężyny” Jacka Podsiadło o chłopcach grających w szkółce piłkarskiej i marzących o odniesieniu sportowego sukcesu oraz wyjątkową książką Asy Lind pisaną „oczami dziecka”, czyli Karusi mieszkającej wraz z rodzicami nad morzem i przeżywającej przygody wraz z przyjacielem, tytułowym „Piaskowym wilkiem”.

Ponadto młodsi czytelnicy naszej szkoły będą mogli sięgnąć po nowe powieści przygodowe „Piosenka dla Karla” i „Podwodny świat Dzikiej Mrówki”, detektywistyczną  historię „Śledztwa Sherlocka Holmesa” oraz przenieść się w świat historycznego Krakowa z pomocą „Historii żółtej ciżemki”. Miłośnicy  poezji  i podróży mogą wypożyczyć wiersze Michała Rusinka „Kefir w Kairze”, a uczniowie interesujący się zwierzętami mogą poszerzyć swoją wiedzę, sięgając po książkę popularnonaukową „Nasi ulubieńcy. Konie i kucyki.”

W niedalekiej przyszłości szykują się kolejne nowości książkowe, zamówione  na podstawie rozmów z Wami i uwzględniające Wasze prośby, zainteresowania i potrzeby.

Rozpocznijcie Nowy Rok z dobrą książką. J