TURNIEJ KLAS PROFILOWANYCH

W dniu 16 grudnia 2021 w Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie odbył się długo wyczekiwany turniej klas profilowanych. Był to swoisty sprawdzian umiejętności naszych uczniów, którzy od początku roku uczęszczają na zajęcia sportowe w ramach  wspomnianych klas profilowanych.

Ze względów bezpieczeństwa zawody podzielone zostały na dwa etapy. Zmagania rozpoczęła grupa młodsza, która rywalizowała w formule ogólnorozwojowych konkurencji takich jak „przewroty”, „mosty gimnastyczne”, „wyrywanie ogonków”, „walka o piłkę”. Ostatnim elementem była walka zapaśnicza na kolanach, która w tej grupie wiekowej dostarczyła największych emocji.

Po zakończeniu rywalizacji, udekorowaniu zawodników oraz zawodniczek, a także pamiątkowych zdjęciach przyszła kolej na grupę starszą.

Tam rywalizacja odbywała się na zasadach walki zapaśniczej. W tej formule mogliśmy zobaczyć walki na najwyższym poziomie. To efekt wieloletnich treningów, wysiłku, a także cennych startów w zawodach. Widząc ogromną sprawność uczniów mających za sobą kilka lat treningu w szkole SP 20 jesteśmy pewni, że utworzenie klas profilowanych to jedna z najlepszych sportowych decyzji jakie można było podjąć. Zamierzamy kontynuować obraną ścieżkę i szkolić następne pokolenia młodych, sprawnych oraz pewnych siebie ludzi. 

Turniej został uroczyście otwarty przez Panią dyrektor Kingę Ostrowską, która obserwowała zmagania najmłodszych do samego końca.

Zdrowa, sportowa rywalizacja, uśmiechnięte twarze dzieci z medalami na szyjach to chyba najlepszy dowód na to, że turniej klas profilowanych w naszej szkole możemy zaliczyć do udanych!

Zawody zostały rozegrane dzięki środkom finansowym Gminy Lublin. Serdecznie dziękujemy!

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

autor: p. B.Żuraw