Książki o tematyce bożonarodzeniowej w szkolnej bibliotece🎅🤶


Książki o tematyce bożonarodzeniowej
w szkolnej bibliotece 🎅🤶🎄

Biblioteka szkolna również przygotowała dla najmłodszych uczniów mikołajkowe „prezenty” do wypożyczenia. Od 6 grudnia czekają na Was świeżo obłożone i zachęcające do przeczytania książki o tematyce bożonarodzeniowej z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Wśród kilkunastu pozycji znajduje się zarówno klasyka literatury dziecięcej w postaci książek takich jak ”Boże Narodzenie w Bullerbyn” Astrid Lindgren czy „Paddington i bożonarodzeniowa niespodzianka” Michaela Bonda, jak i książki dla czytelników, którzy lubią historię o świętach w uwspółcześnionej wersji – „Wigilia i księżyc” Stanisława Szpondera.

Dla lubiących poezję znalazły się „Choinkowe wierszyki” Philipa Wilsona, a dla miłośników czytania o tym, jak spędzamy święta w różnych regionach, proponuję książkę „Magia świąt. Zwyczaje, ciekawostki, opowieści.”

🎅🤶🎄🎄🎄 Dla uczniów klasy 1A, 2B i 3A mam jeszcze jedną mikołajkową niespodziankę. Od 6 grudnia będę prowadzić z każdą klasą zajęcia czytelniczo-plastyczne na podstawie książki Zofii Staneckiej „Basia i Boże Narodzenie”.

Przygotowanie: Monika Durska-Sasik