Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci

Ogólnopolski Turniej „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” rozgrywany w dniach 26-27.11.2021 w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 przeszedł do historii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie po bardzo emocjonujących pojedynkach zostali sklasyfikowani poza pierwszą 10-tką. 

W Turnieju udział wzięło prawie 200 dzieci, reprezentujących 16 szkół podstawowych z całej Polski.

Rywalizację stworzono w bardzo bezpiecznej formule opierającej się na ćwiczeniach zwinnościowych, przeciąganiu liny oraz grach i zabawach z mocowaniem. Nasi uczniowie byli o „włos” od awansu do ćwierćfinałów. Zabrakło trochę sportowego szczęścia. Sam udział w turnieju był doskonałą promocją naszej szkoły, a dla uczniów okazał się  wielką, sportową przygodą. Nasi zawodnicy poznali zasady zdrowej, sportowej rywalizacji fair-play, mieli okazję zwiększyć poczucie własnej wartości oraz nauczyć się odpowiedzialności za całą drużynę co było widoczne w każdym kolejnym meczu. Rywalizacja sportowa uczy pokory, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, a także wyciągania wniosków. Podczas wieczornego podsumowania, trenerzy wraz z uczniami zgodnie ustalili, że w przyszłym roku jedziemy do Warszawy po zwycięstwo! Wierzymy, że takie wyjazdy sprawią, że naszym dzieciakom nigdy nie zabraknie chęci oraz motywacji do dalszego rozwoju. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. 👍

Będąc w stolicy nasi uczniowie mieli okazję zwiedzać Stare Miasto oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

Organizatorami turnieju był Polski Związek Zapaśniczy, Białołęcki Ośrodek Sportu oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Im. Jana Marcina Szancera w Warszawie.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową
Radzie Rodziców przy SP 20 oraz ZTS Sokół Lublin 🙂 🙂 😀

autor: p. Bartłomiej Żuraw