To był fantastyczny i bardzo inspirujący dzień !!! – 20.10.21

W ramach akcji Bezpieczny WF uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się do „Fabryki Ogólnego Rozwoju” wraz ze swoimi nauczycielami (Bartłomiej Żuraw, Michał Kociuba, Agnieszka Borzemska – Gospodarek), by miło aktywnie spędzić czas.

Gościem specjalnym był patron FOR, Andrzej Supron (v-ce mistrz olimpijski oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w zapasach). W swojej prelekcji, Pan Andrzej Supron poruszył temat powagi i odpowiedzialności reprezentowania barw narodowych na arenie międzynarodowej. Wytłumaczył zagadnienie patriotyzmu i bycia ambasadorem kraju będąc zawodnikiem, trenerem i aktualnie Prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego. Poruszył także zagadnienia związane z wpływem aktywności fizycznej na nasz organizm oraz bezpieczeństwem w trakcie zajęć wychowania fizycznego.

W części drugiej dzieci wzięły udział w rozgrzewce i treningu ogólnorozwojowym w oparciu o gry i zabawy z mocowaniem. Elementem zwieńczającym całe wydarzenie była rywalizacja turniejowa między szkołami, gdzie uczniowie naszej szkoły spisali się na medal !

Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi, charakteru, a także wzorowej postawy „fair-play” podczas rywalizacji !

To był fantastyczny i bardzo inspirujący dzień !!! – 20.10.21 – Od 10 min 50 s. Nasi uczniowie mają swoje momenty TVP3 – MAGAZYN SPORTOWY: 20 PAŹDZIERNIKA 2021

autor: p. B.Żuraw