NOWE BOISKO, OGRODZENIE, DACH I ELEWACJA – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI W NASZEJ SZKOLE

15 września 2021r. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie świętowała otwarcie boiska szkolnego. Do czasu remontu był to obiekt niezwykle zniszczony, praktycznie nienadający się do użytkowania. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu Rady Dzielnicy „Za Cukrownią” projekt remontu boiska wygrał w budżecie obywatelskim.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście:
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Kieroński i Leszek Daniewski, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Jadwiga Mach, Przewodnicząca Komisji ds. Rodziny Monika Orzechowska, Radny Rady Miasta Zdzisław Drozd, przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty wizytator Anna Szczepińska, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Wydziału Sportu Jakub Kosowski, Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy „Za Cukrownią” Lidia Kasprzak – Chachaj, Zastępca Przewodniczącej Zarządu Rady Dzielnicy „Za Cukrownią” Robert Gawin, Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Lublinie Arkadiusz Paśnik, Przedstawiciel Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowego Zespoły Sportowe w Lublinie Wojciech Lembrych, wykonawca boiska szkolnego Marek Dzida z Firmy Elektro-Service, wykonawca termomodernizacji i nowego ogrodzenia Rafał Kielech z Firmy Dom – Ekspert, Przewodniczący Rady Rodziców Kazimierz Węgorski, przedstawiciel absolwentów szkoły Adrian Dang-Xuan oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Kinga Ostrowska złożyli pamiątkowe podpisy na piłce do piłki nożnej i na trykocie zapaśniczym, który zwiśnie przy wejściu do szkoły.


Pierwszego gola strzelił Pan Prezydent Krzysztof Żuk. Świetnie obronił go Szymon Świć z kl.7a. W kolejnej części uroczystości uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Przed gośćmi wystąpiły dzieci z oddziału zerowego i klasy pierwszej z tańcem i piosenką przygotowani przez Panie: Beatę Gutowską – Dębską i Barbarę Oskrobę, uczennice klasy ósmej w tańcu nowoczesnym przygotowane przez Pana Michała Kociubę, dzieci z klasy drugiej w piosence przy akompaniamencie gitary przygotowane przez Pana Marka Gągolę. Na zakończenie uroczystości pod okiem trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zaprezentowali się zawodnicy z klas profilowanych i sportowych oraz absolwenci szkoły prezentując niezwykłe talenty sportowe i wspaniałe efekty ciężkiej pracy.

Wizerunek szkoły zmienił się diametralnie po przeprowadzonym w ramach budżetu obywatelskiego remoncie ogrodzenia i boiska oraz całkowitej termomodernizacji budynku. Cała społeczność dziękowała władzom miasta i wykonawcom za realizację wszystkich trzech inwestycji.


Na zakończenie pani wicedyrektor Bożena Patynowska w imieniu całej kadry pedagogicznej złożyła dyrektorowi szkoły Kindze Ostrowskiej obietnicę, że nowo otwarte boisko będzie tętnić życiem wychowując prawdziwe sportowe talenty i kształtując prawe charaktery.

autor: Pani Dyrektor Kinga Ostrowska

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA