3a w Miasteczku Ruchu Drogowego

Jeżdżę bezpiecznie

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w Miasteczku Ruchu Drogowego w zajęciach „Jeżdżę bezpiecznie” poprowadzonych przez funkcjonariuszy lubelskiej Policji. Omawiano zasady bezpiecznej jazdy na rowerze ze zwróceniem uwagi na prawidłowe wyposażenie roweru. Policjanci uświadomili też uczniom potrzebę jeżdżenia w kaskach oraz zwrócili szczególną uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Policjanci cierpliwie odpowiadali na pytania interesujące dzieci, żeby uświadomić jak ważne jest ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Następnie uczniowie mieli okazję utrwalić zasady bezpiecznej jazdy na rowerze w praktyce.

Bardzo ważną częścią zajęć stanowił pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez ratownika medycznego. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli w praktyce przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Nie lada gratką dla uczniów była obecność telewizji Polsat, dla której nasi uczniowie mieli okazję wypowiedzieć się na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Marcel i Alex doskonale sobie poradzili, bo mogliśmy obejrzeć powstały materiał na kanale stacji. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

Zajęcia te na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa uczniów
szczególnie przed zbliżającymi się wakacjami.

Fotogaleria z wydarzenia

Marianna Jaworska