EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

W dniach 25 – 27 kwietnia 2021r. w całym kraju, w tym również w naszej Szkole odbył się egzamin ósmoklasisty. W tym roku, po raz drugi w reżimie sanitarnym ze względu na pandemię COVID-19.
W pierwszym dniu uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, w drugim z matematyki, zaś trzeciego dnia z języka angielskiego. Egzamin przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z ustaloną procedurą i wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Dla ósmoklasistów był to prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych w naszej Szkole. To również przepustka do kolejnego etapu kształcenia. Wyniki egzaminu, liczba zdobytych punktów będzie miała znaczenie przy dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Wszyscy czekamy na Wasze wyniki!