Spotkanie z Ekspertem NBP

Spotkanie z Ekspertem NBP FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

W dniu 18 marca Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu on-line z ekspertem w dziedzinie finansów Panem Markiem Momotem, pracownikiem Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Złote Szkoły NBP” opracowanego przez Narodowy Bank Polski.
Znakomite merytoryczne i dydaktyczne przygotowanie prelegenta poszerzyło wiedzę młodzieży z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jaką rolę pełni Narodowy Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego, Rada Polityki Pieniężnej, czym różni się bank centralny od banków komercyjnych. Ponadto uzupełnili swoją wiedzę dotyczącą znaczenia zarządzania budżetem domowym tj. dochody, wydatki, oszczędzanie, inwestowanie. Dowiedzieli się czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny i jakie ma zadania. Poznali ważne pojęcia ekonomiczne np. co to jest procent składany, kapitalizacja odsetek, oprocentowanie. Jak należy postępować z pieniędzmi, aby mieć i móc realizować swoje marzenia na emeryturze. Poznali historię karier światowych przedsiębiorców i finansistów m. in. Ingvara Komprada, właściciela sieci sklepów IKEA i magnata finansowego Warrena Buffeta. Spotkanie z ekspertem znacznie poszerzyło naszą wiedzę z ekonomii.
Ambasadorzy Edukacji Ekonomicznej SP 20 w Lublinie promują i podpisują się pod „żelaznymi” zasadami finansowymi Warrena Buffeta.

Zasady…

  • Nigdy nie polegaj na jednym źródle dochodu. Staraj się stworzyć drugie źródło.
  • Nie odkładaj tego co zostało po wydaniu, wydaj to co zostało po odłożeniu.
  • Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka.
  • Jeżeli teraz kupujesz rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, to wkrótce będziesz zmuszony sprzedawać te, które są naprawdę potrzebne.

Pamiętajcie świadomość finansowa jest ważna w życiu!
koordynator Katarzyna Markowska