Walentynki 2021 w SP 20

WALENTYNKI 2021
14 lutego to najbardziej romantyczny dzień w roku. Walentynki zwykło się nazywać „świętem zakochanych”, jednak bardziej adekwatną nazwą byłoby „święto miłości”.
W Walentynki możemy bowiem obdarować nie tylko naszą sympatię, lecz także bliskiego przyjaciela lub wręcz członka rodziny.
W tym roku zachowujemy DDM (dezynfekcję, dystans, maskę), więc Walentynki były uczczone różnego rodzaju kartami. Takie walentynkowe karty stworzyli uczniowie klas 4 – 8.

Zapraszamy do obejrzenia Walentynkowej Galerii 🙂 🙂 😀 😀

W Naszej szkole, co roku obchodzimy Dzień Walentynkowy. Uczniowie przekazują sobie karteczki w postaci serduszek i przesyłają drobne prezenty.

W tym roku, niestety Walentynki nie mogły odbyć się w ten sposób, dlatego kartki z życzeniami powstawały wirtualnie. Poniżej zostały przedstawione te najciekawsze.

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki