Zaproszenie na wieczór Wigilijny klasy 6c

Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkoły SP 20, Rodziców
na wieczór Wigilijny klasy 6c  –  uczniowie wraz z wychowawcą .

Dnia 18.12.2020 r. godzina 19.00

 Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku: rodzinne, pełne ciepła i miłości. Obchodzimy je na pamiątkę narodzin Jezusa, który przyszedł na świat w małej stajence w Betlejem.
Już trzeci rok spotykamy się wspólnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny czas w naszym gronie, wśród miłych gości przy opłatku i kolędzie.

Boże Narodzenie to czas nadziei i pokoju.

Tradycją Świąt jest dzielenie się opłatkiem. Opłatek jest chlebem, bożym darem. Łamać się opłatkiem to znaczy dzielić się dobrocią, miłością Boga.  Gest łamania się opłatkiem przypomina, że poza zwykłym porządkiem życia, w którym istnieje niezgoda jest jeszcze inny świat. Świat miłości wyrozumiałości i przebaczania.
Z
ielona choinka  to symbol nadziei. Choinka stanowi nieodłączny element klimatu świątecznego. Jest znakiem siły życiowej i symbolem radości.

Jeżeli choinka to pod nią nie może zabraknąć kolorowych podarków. Dziś zamiast upominków proponujemy przyjazny uśmiech, przyjazny gest  – Boże Narodzenie to przede wszystkim święto pokoju, miłości i zgody. Niech Boże Narodzenie będzie w naszych domach rodzinnych, w naszych szkołach, wszędzie tam gdzie jest człowiek.
Jest stary i piękny zwyczaj w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd. Dlatego zaśpiewajmy wspólnie
.

Życzę Państwu zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
przepełnionych miłością, serdecznością i ciepłem rodzinnej atmosfery.

autor: p. E.Król