Podziękowania za złote serca dla uczniów i absolwentów szkoły

Podziękowania za złote serca
dla uczniów i absolwentów naszej szkoły

Jeśli się czyta, to się potem jeszcze więcej myśli.
W książkach jest dużo, ale nie wszystko.
I dopiero trzeba samemu ułożyć sobie w głowie.
Janusz Korczak „Król Maciuś Pierwszy

Moi Kochani!

Pandemia  pokrzyżowała moje plany i nie mogę się z Wami pożegnać osobiście…. Otóż z końcem 2020 roku odchodzę na emeryturę po wielu, wielu, wielu latach pracy w naszej szkole. Pod choinkę aniołek albo mikołaj przyniesie Wam także nową panią bibliotekarkę, a może pana bibliotekarza… Czekajcie cierpliwie.

Odczuwam teraz ambiwalentne uczucia – jednocześnie – i wielki smutek i ogromną radość.  Smutno mi, że muszę się z Wami rozstać, w dodatku, kiedy trwa zdalne nauczanie. Cieszę się, że mogłam Wam towarzyszyć podczas nauki w szkole i widzieć jak doroślejecie z miesiąca na miesiąc, z roku na rok… To najwspanialszy przywilej zawodu nauczyciela, a więc i mój – nauczyciela bibliotekarza. Magiczne i cudowne!

Wiem, że dla wielu z Was biblioteka była ważnym miejscem w szkole –  miejscem nauki, czytania, słuchania muzyki, rozmowy ze mną (tzw. przyjścia w odwiedziny 🙂 🙂 , wypożyczania lektur i podręczników, grania w gierki komputerowe, tak zwanego pomagania pani, składania origami, przygotowywania różnych imprez i projektów bibliotecznych itd. Cieszyłam się, że chętnie tu zaglądacie. Otrzymałam od Was wiele dobra i pozytywnej energii. Dziękuję za aktywność i zaangażowanie, ale również za szczerą chęć pomocy i humor. Dla mnie jesteście osobami o złotych sercach.
Jeśli ktoś nie spotkał się z takim określeniem, niech sprawdzi znaczenie w Wielkim słowniku języka polskiego w Internecie;

https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=24941

Moi Mili! Starajcie się wytrwale i pilnie wypełniać swoje obowiązki związane z nauką. Wbrew pozorom – to dzięki wysiłkowi umysłowemu, pracy, własnym pasjom, poznawaniu nowych rzeczy i ludzi – nasze życie jest ciekawe. Nadal dzielcie się dobrem z innymi. Szanujcie siebie i innych. Dobrze planujcie czas. Znajdujcie go na czytanie książek albo elektronicznych, albo drukowanych. Niech się spełniają Wasze wszystkie, bez wyjątku marzenia! Trzymajcie się cieplutko i zdrowo.
Do zobaczenia! Przecież świat jest mały 🙂

Zawsze będę Was z uśmiechem wspominać!
Wasza była pani bibliotekarka Bożena Studniewska
(szczęśliwa i spełniona zawodowo 🙂 )

P.S. Wszystkie moje portrety wykonane przez Was (wyglądam na nich zawsze jak modelka 🙂 🙂 🙂 , urocze kartki oraz liściki z dobrymi słowami pod moim adresem zachowam sobie na pamiątkę. Robię to od dawna. Dziękuję absolwentom za odwiedziny po latach i sympatyczne wspomnienia. Nawet nie wiecie, jakie to było dla mnie ważne!

A miał to być krótki post na stronę szkoły!!! Ups! Nie udało się!
Pozwólcie, że na koniec podziękuję Waszym Rodzicom.

Szanowni Państwo!
Wdzięczna jestem za dobrą współpracę i potrzebną mi pomoc. Nie byłabym sobą, gdybym nie skierowała do Państwa jeszcze jednej prośby – Przytulcie Moi Drodzy swoje dzieci i ucałujcie serdecznie ode mnie!                     

Z wyrazami szacunku  Bożena Studniewska, emerytowany nauczyciel bibliotekarz

P.S  Ale czas szybko leci! Przecież jeszcze nie tak dawno byliście Państwo dziećmi i czytelnikami bibliotek szkolnych, w tym naszej! I to ja wypożyczałam Wam książki….