Czy da się bezpiecznie i rozważnie grać w gry komputerowe?

Firma Jenpix GmbH zwróciła uwagę naszej szkoły na następujący problem: „Czy da się bezpiecznie i rozważnie grać w gry komputerowe?”. Artykuł powstał we współpracy z firmą C&A, ma charakter czysto informacyjny i nie zawiera treści reklamowych. Zachęcamy rodziców i nauczycieli do zapoznania się.

Firma Jenpix GmbH (cytat):

Nie ma już właściwie dziecka, które nie wie czym są gry komputerowe. Towarzyszą im one na każdym kroku. Dlatego też jest niezwykle ważne, żeby ich opiekunowie podchodzili do tej formy spędzania czasu wolnego z większą uwagą, a nawet pewną dozą ostrożności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli stworzyliśmy we współpracy z firmą C&A obszerny poradnik pt.: „Gaming jako hobby dla dzieci i młodzieży”, dotyczący bezpiecznego i rozważnego grania w gry komputerowe.

Poruszamy w nim tematy takie jak oznaczenia wiekowe i klasyfikacja treści, zakładanie ustawień blokady rodzicielskiej, zasady rozważnego korzystania z komputera oraz rodzaje gier komputerowych, czy też możliwe ścieżki kariery w branży gier wideo. Omawiamy korzyści płynące z grania w gry, ale tłumaczymy także jakie zagrożenia mogą czekać na nasze dzieci w wirtualnym świecie.

Zapraszamy do lektury artykułów, a jeśli treści wydadzą się Państwu przekonujące, wyrażamy zgodę na ich wykorzystanie/zalinkowanie na Państwa stronie http://sp20.lublin.eu/zajecia-dodatkowe/bezpieczenstwo-w-internecie/dla-rodzica.