Stefan kardynał Wyszyński na Lubelszczyźnie – konkurs na prezentację multimedialną lub plakat dla klas 4-8

Przed Wami już czwarta, przedostatnia propozycja konkursu poświęconego kardynałowi Wyszyńskiemu.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas od 4 do 8, sami lub z opiekunami.

Stefan kardynał Wyszyński na Lubelszczyźnie to konkurs na najlepszą prezentację multimedialną albo plakat.

Za ich pomocą, wykorzystując wiedzę z życiorysu błogosławionego, przedstaw związki kardynała z Lubelszczyzną. Opisz w jaki sposób Stefan kardynał Wyszyński był związany z Lublinem i okolicą (nie zapomnij wspomnieć o pierwszym sztandarze naszej szkoły 🙂 i zaprezentuj w jaki sposób obecnie jest on związany z naszym regionem, tropiąc jego ślady w naszej małej ojczyźnie, świadczące o tym, że pamiętamy o dziedzictwie, które nam zostawił. (np. pomniki, patron ulic, szkół itd.)

Prezentacja multimedialna musi liczyć co najmniej 10 slajdów.

Plakat musi być wykonany na brystolu A1. Technika dowolna. Ważna estetyka pracy.

Wykonując pracę konkursową, pamiętaj o bibliografii. To spis materiałów, które wykorzystałeś w swojej pracy np. link strony internetowej, nazwisko i imię autora z tytułem książki itd. Zamieść wykorzystane źródła na ostatnim slajdzie w przypadku prezentacji lub krótką notkę na plakacie.

Konkurs Stefan kardynał Wyszyński na Lubelszczyźnie trwa do końca maja. Konkursowe plakaty trzeba będzie dostarczyć do biblioteki, jak wrócimy do szkoły. Tylko takie prace będą oceniane. Oczywiście zawsze można zrobić zdjęcie plakatu i przesłać do umieszczenia na stronie szkoły. W przypadku prezentacji to konieczność. Korzystajcie z adresu:

bstudniewska@sp20.lublin.eu

Dla laureatów nagrody i dyplomy. Serdecznie zachęcamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursach.

P.S.

Jak zawsze obowiązuje zasada:

Gotowa praca konkursowa musi być podpisana Waszym imieniem i nazwiskiem, a w przypadku, gdy „prawa autorskie” do niej ma także osoba dorosła,  prosimy o podanie jej imienia i nazwiska z dopiskiem np. mama, tata, ciocia, brat, siostra itd. Opiekunów dzieci prosimy tylko o niewyręczanie naszych milusińskich, pracujemy wspólnie. Musi być podział zadań i obowiązków 🙂 .

Oprac. B. Studniewska, nauczyciel bibliotekarz