Szkolne konkursy dla uczniów i rodziców o Stefanie kardynale Wyszyńskim!

„Czas to miłość. I tyle jest wart czas, ile jest w nim miłości.” Tak pięknie o czasie powiedział ks. kardynał Stefan Wyszyński, który należy do grona najwybitniejszych Polaków XX wieku. Na dzień 7 czerwca 2020 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie zaplanowana jest wielka uroczystość Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Podczas tej uroczystości zostanie oficjalnie ogłoszony błogosławionym. Warto bliżej zapoznać się z jego sylwetką i dokonaniami, aby mieć już wiedzę w czasie, kiedy wszystkie media będą mówić o tej postaci.

Temu służą w naszej szkole trzy gazetki i wystawki książek, które przygotowała p. Bożena Studniewska, nauczyciel bibliotekarz. Zdjęcia gazetek na temat prymasa Polski (powyżej) i pliki z informacjami na nich umieszczonymi zamieszczamy poniżej.

Nie wiemy jeszcze czy ze względu na sytuację, jaka jest teraz naszym udziałem i zakaz publicznych zgromadzeń, nie będzie trzeba przesunąć terminu uroczystości. Musimy być dobrej myśli…

Kochani! Teraz, kiedy jesteście w domach pod opieką rodziców zachęcamy Was do wzięcia udziału w szkolnych konkursach wspólnie z mamą,  tatą, starszym rodzeństwem lub inną osobą pod opieką której obecnie się znajdujecie!  Można oczywiście również samemu. Praca konkursowa musi być podpisana Waszym imieniem i nazwiskiem, a w przypadku, gdy „prawa autorskie” do niej ma także osoba dorosła,  prosimy o podanie jej imienia i nazwiska z dopiskiem np. mama itp. Opiekunów dzieci prosimy tylko o niewyręczanie naszych milusińskich, pracujemy wspólnie. Musi być podział zadań i obowiązków 🙂 .

Zachęcamy was do wspólnego z dorosłymi poczytania wiadomości na temat życia i działalności ks. kardynała Wyszyńskiego w Internecie, również na stronie naszej szkoły. Odsyłamy na stronę Instytutu Prymasowskiego, który ma na celu zachowanie spuścizny i propagowanie nauczania Prymasa Tysiąclecia.

https://wyszynskiprymas.pl/

Na tej stronie, u góry jest zakładka Prymas Wyszyński z  listą rozwijalną. Można tam poczytać życiorys,

https://wyszynskiprymas.pl/zyciorys-stefana-wyszynskiego/

obejrzeć zdjęcia, posłuchać nagrań, przejrzeć listę szkół, których jest patronem. A na stronach tych szkół również znajdziecie ciekawe, sprawdzone informacje o kardynale….

Wkrótce zostaną podane bliższe informacje o 5 konkursach – plastycznych, multimedialnych i literackich. Czytajcie wiadomości o kardynale Wyszyńskim i zaglądajcie na stronę szkoły, aby poznać szczegóły o konkursach. 

Oprac. Bożena Studniewska, nauczyciel bibliotekarz