Muzeum Zoologiczne UMCS w Lublinie

Fotogaleria z wycieczki

W dniu 10 lutego 2020 uczniowie klasy 6a z p. Katarzyną Markowską – nauczycielką biologii wybrali się na lekcję do pracowni zoologicznej UMCS na Wydziale Biologii i Biotechnologii.

Tam dzięki uprzejmości Pana dr Jacka Chobotowa – zoologa mieli okazję obejrzeć faunę bezkręgowców i kręgowców niższych oraz okazy wystawowe ptaków i ssaków.
Wizyta opatrzona była ciekawym wykładem osnutym wokół prezentowanych eksponatów oraz pozwoliła utrwalić dotychczasową wiedzę o poznanych zwierzętach bezkręgowych.
Dużą ciekawość u uczniów wzbudziły duże kręgowce, takie jak: żubr, dzik, ryś, sarna, wilk, które wyglądały jak żywe.

Kolejną atrakcją były urzekające swoim wyglądem motyle. Poznaliśmy ginące gatunki motyli krajowych i te z dalekich krain geograficznych, gatunki nearktyczne, palearktyczne. Były malowniczo piękne.
Ponadto uczniowie wysłuchali  wiele ciekawostek m.in. dlaczego pająki mają włoski na odnóżach, jaka ryba (silnie trująca) jest najdroższa na świecie, dowiedzieli się kiedy jeżyki śpią i z jaką prędkością latają.
Liczbę wszystkich muzealiów szacuję się na ponad 2 tys. sztuk obiektów, więc nie sposób wszystkich opisać. Niewątpliwe jest to, że każdy znajdzie wśród nich coś, co przykuje jego uwagę i wzbudzi ciekawość.

Muzeum Zoologiczne założone 1946 r. przez dr Zdzisława Raabego – to miejsce, które ciągle czeka na jego odkrycie.  Mieści się na miasteczku akademickim UMCS przy ul. Akademickiej 19 w Lublinie. Szczerze polecamy miłośnikom przyrody.

Dziękujemy za tak pasjonującą lekcję zoologii!
Katarzyna Markowska