Międzyszkolny projekt „Pieniądze nie spadają z nieba”



W Naszej szkole od października do lutego realizowany był międzyszkolny projekt „Pieniądze nie spadają z nieba” pod patronatem NBP, uczestnikami byli uczniowie klasy 7a a szkolnym koordynatorem p. Anna Żurawska. Podczas trwania projektu odbyły się 4 lekcje matematyki dotyczące: – zasad planowania budżetu domowego, – sposobów skutecznego oszczędzania pieniędzy, – zasad obliczania odsetek od lokat i kredytów, w tym zastosowania RRSO, – podejmowania racjonalnych decyzji w zakresie gospodarowania pieniędzmi oraz rozwoju zainteresowania światem finansów. Uczniowie klasy 7a po zakończonym cyklu lekcji o finansach napisali test wiedzy „Nasze pieniądze” po którym zostało wyłonionych 3 najlepszych uczniów:
1. Krystian Deneka
2. Kamil Tylec
3. Oliwier Trześniak

Fotogaleria z wydarzenia

Następnie zadaniem uczniów było stworzenie poradnika w programie PowerPoint pt. „Jak dbać o swoje pieniądze?”, zwycięzcami na etapie szkolnym została grupa 3 osobowa w składzie: Maksymilian Blicharz, Jakub Brygoła oraz Kevin Kłosowski.

W dn. 7.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 30 odbyło się podsumowanie projektu.
Delegacja Naszej szkoły liczyła 6 osób. Podczas podsumowania Nasi uczniowie (Maksymilian Blicharz, Jakub Brygoła, Kevin Kłosowski) prezentowali stworzony przez siebie poradnik „Jak dbać o swoje pieniądze?”.

Spośród 8 szkół Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce!!! Nagrodzeni zostali również chłopcy, którzy okazali się najlepsi z klasy w teście wiedzy o finansach.

GRATULACJE !!! 🙂 😀