Jasełka 2019

Fotogaleria z przedstawienia

Dnia 18 grudnia 2019, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów z klasy 5a. Nad wszystkim pieczę trzymała pani Ewa Jarymek.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną, na której miało odbyć się przedstawienie. Od razu można było zobaczyć przepiękną dekorację. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, a w dalszej części widać było mieniące się choinki. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Jasełka rozpoczęły się wystąpieniem pani  E. Jarymek, która zaprosiła nas na przedstawienie oraz wspólne kolędowanie. Później oglądaliśmy z ciekawością Jasełka. Przedstawiały one narodzenie Jezusa w stajence i składanie Dzieciątku darów przez Trzech Mędrców i pasterzy. Mogliśmy zobaczyć występ Oddziału Przedszkolnego pod kierunkiem pań Barbary Oskroby i Jolanty Szydłowskiej. Dzieci były poprzebierane za pastuszków. Była Matka Boża i święty Józef. Następnie urokliwą pastorałkę „Do stajenki” przedstawili uczniowie z klasy 1a przygotowani przez panią Hannę Rutkowską. Uczniowie ze świetlicy socjoterapeutycznej wykonali kolędę i pastorałkę pod kierownictwem pani Barbary Tadewicz.  Cała społeczność szkolna włączyła się we wspólne kolędowanie. Na zakończenie pani dyrektor Kinga Ostrowska złożyła wszystkim życzenia. Cała publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.