Wycieczka do Serpelic klas 5a, 5b, 6a

Dnia 17.05.2019r. uczniowie z klas: 5a, 5b i 6a, wspólnie z opiekunami p. Michałem Kociubą, p. Sylwią Słupną i p. Agnieszką Ziółek, wybrali się na survivalową wycieczkę do ośrodka sportów ekstremalnych „Tropiciel” do Serpelic.

Fotogaleria z wycieczki

     Swoją survivalową przygodę rozpoczęliśmy od wspinaczki skałkowej i zjazdu po linie oraz  wspinaniem po oponach i drabince speleologicznej. Następnie zaczęły się zajęcia strzeleckie (strzelanie z łuku i wiatrówek). Nie zabrakło również zajęć ze strzelania z markerów paintballowych do celu. Potem musieliśmy za pomocą urządzenia GPS odnaleźć skarb, co nie było wcale taką prostą sprawą. Szukaliśmy również ukrytych niespodzianek za pomocą wykrywacza metali. Ponadto, nauczyliśmy się jak zrobić węzeł ósemkowy i węzeł ratowniczy.

     Oprócz tych wszystkich atrakcji dowiedzieliśmy się co jest najważniejsze, aby przeżyć w ekstremalnych warunkach, a także jak można rozniecić ogień, gdy istnieje taka potrzeba. Na koniec przeszliśmy kurs udzielania pierwszej pomocy.

     Po dniu pełnym survivalowych atrakcji, zmęczeni ale i zadowoleni, wróciliśmy do naszych domów z niezapomnianymi wrażeniami.
autor: p. S. Słupna