UROCZYSTA AKADEMIA z okazji obchodów 100 – lecia niepodległości Polski: 23.11.2018

23 listopada w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca projekt patriotyczny pod hasłem „Tak żyć, jak żyłem, warto było…” Józef Piłsudski.

Inicjatywa przeprowadzona była przy wsparciu finansowym Miasta Lublin, w ramach zadania „Lublin 1918 – 2018. Inspiruje nas Wolność” Fundacji Działań Edukacyjnych KreAdukacja.
W październiku i listopadzie uczniowie brali udział w wielu konkursach o tematyce niepodległościowej związanych z osobą Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości laureatom konkursów wręczono nagrody.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru przez poczet sztandarowy szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego przez całą społeczność szkolną.
Następnie odbyła się część artystyczna dotycząca życia Józefa Piłsudskiego przeplatana występami laureatów konkursu recytatorskiego i pieśni patriotycznej.
Po wzruszającym występie nastąpił finał Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim, w którym  zmierzyli się uczniowie kl. 6a, 7a i 8b. Laureatami zostali uczniowie kl. 6a: Oliwia Kozłowska, Zuzanna Obroślak i Tomasz Janik.
Podczas uroczystości można było podziwiać wystawę prac z konkursów plastycznych: „Patriota – to ja” i „Józef Piłsudski na znaczku i kartce pocztowej”.
Wszystkie te działania  miały na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży szacunku dla osób stawiających ojczyznę za dobro najwyższe, tak, jak robił to Józef Piłsudski.

autor: p. A. Borzemska – Gospodarek

Fotogaleria
z Uroczystej Akademii