„Konkurs Poezji Patriotycznej” – wyniki

Dnia 31.10.2018 roku, uczniowie naszej szkoły klas 1 – 4 ( I – sza kategoria wiekowa ) oraz klas 5 – 8 ( II – ga kategoria wiekowa) wzięli udział w „Konkursie Poezji Patriotycznej” w ramach projektu „Tak żyć, jak żyłem, warto było… Józef Piłsudski”.

Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej SP20 w Lublinie. Jury w składzie: przewodnicząca Sylwia Słupna oraz członkowie: p. Iwona Drozd i p. Aleksandra Trojak, oceniało uczestników konkursu za dobór wiersza, opanowanie pamięciowe, interpretację wiersza, a także ogólny wyraz artystyczny.

Do konkursu przystąpiło łącznie 26 uczniów. Wszyscy przepięknie zaprezentowali między innymi takie utwory jak: „Pieśń o fladze”, „Moja ojczyzna”, „Hymn do miłości ojczyzny”, „Sen żołnierza”, „Katechizm polskiego dziecka”, Wiślana Syrenka”, czy też wiersz „Polska”.

Uczniowie w pełni stanęli na wysokości zadania, tym samym sprawiając niemały kłopot jury, które miało twardy orzech do zgryzienia.

W końcu po długiej naradzie udało się wyłonić laureatów trzech pierwszych miejsc oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej:

Zwycięzcy ( klasy 1 – 4 ):

I miejsce: Oliwia Mieszawska kl. 2a

II miejsce: Wiktoria Górniak kl. 4b

III miejsce: Bartosz Olszak kl. 1a

Wyróżnienia:

Wiktoria Romanowska kl. 4a

Szymon Świć kl. 4a

Oskar Bodzak kl. 2a

Zwycięzcy ( klasy 5 – 8 ):

I miejsce: Magdalena Sikorska kl. 5a

II miejsce: Jakub Rosiński kl. 8a

III miejsce: Natalia Orzyp kl. 5a

Wyróżnienia:

Stanisław Sidorski kl. 5a

Nikola Kamola kl. 5a

Kateryna Poselska kl. 5a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 Uczniowie zaprezentują jeszcze swoje wiersze na naszej szkolnej uroczystej akademii z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbędzie się 23.11.2018 roku.

autor: p. S. Słupna


Fotogaleria: Konkurs Poezji Patriotycznej – 31.10.2018