Akcja znicze dla Wołynia

 

 

 


W naszej szkole została zakończona akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu, której celem była zbiórka zniczy na polskie cmentarze na Wołyniu. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do zbiórki, a białych i czerwonych zniczy przybywało z dnia na dzień.

Współorganizatorem akcji „Znicze dla Wołynia” jest lubelski ośrodek TVP 3 i na zakończenie zbiórki ekipa telewizyjna odwiedziła naszą szkołę, nakręciła krótki reportaż i zabrała znicze, które na początku listopada zostaną zawiezione i zapalone na wołyńskich cmentarzach, gdzie spoczywają pomordowani Polacy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

autor: p. A.Ziółek


Wydarzenie dnia !!! o SP 20 w Panoramie Lubelskiej – TVP3 – godzina 18:30 – ogladaj w 15:48 minucie programu
kliknij, aby obejrzeć wydarzenie