Piknik Strażacki

1 kwietnia KW PSP w Lublinie ogłosiła konkurs plastyczny: „Nie wypalaj traw!”, dla uczniów szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego. Jego celem było zachęcenie nie tylko uczniów do zainteresowania się tą problematyką oraz popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. 

Prace trzyosobowych zespołów miały tworzyć jedno spójne dzieło na 3 stronach formatu A3. Zgodnie z regulaminem praca konkursowa miała być pracą malarską o dowolnej technice.
Po przeprowadzonej ocenie prac, której kryteriami były zgodność z tematyką, estetyka, oryginalność i spójność komisja PSP w Lublinie wybrała prace następujących uczniów z SP 20 w Lublinie. Uczennice z klasy 6a:

  1. Karolina Zezula
  2. Julia Kot
  3. Aleksandra Ostrowska


18 maja 2018r.  odbył się  Piknik Strażacki, na którym nastąpiło  podsumowanie konkursu.

autor: p.Edyta Król

Laureatki konkursu z klasy 6a

18.05.2018r. uczniowie klas 1b, 4a, 5a, 6a i 6b wspólnie z wychowawcami oraz p. E.Król i p. B.Patynowską uczestniczyli w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Wojewódzką Komendę Straży Pożarnej w Lublinie.

W czasie imprezy dzieci mogły skorzystać z mnóstwa atrakcji, między innymi: pograć w piłkarzyki jako piłkarze, stoczyć walkę na ringu, poskakać na dmuchanym zamku. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawa na wodzie w dmuchanej kuli, a także gaszenie ognia prawdziwą gaśnicą.

Ponadto dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie z pełnym wyposażeniem, a także porozmawiać ze strażakami na tematy związany z bezpieczeństwem, zagrożeniami na jakie możemy być narażeni oraz pracą jaką muszą wykonywać nasi „bohaterowie”.

Organizatorzy zadbali również o „małe co nieco”. Mogliśmy zjeść pyszną zupkę oraz chrupiącą kiełbaskę. Nie zabrakło również słodkości takich jak lody czy wata cukrowa.

Na imprezie plenerowej nie zabrakło również konkursów z super nagrodami – wystarczyło wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa i niektórym naszym uczniom to się udało  😉

Na koniec festynu nastąpiło rozdanie nagród w którym nasze uczennice z klasy 6a zostały laureatkami konkursu plastycznego na temat wypalania traw i dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie !!!

Dziękujemy 😉

autor: p. S.Słupna


Fotogaleria z Pikniku Strażackiego