Sukces uczniów naszej szkoły w II Międzyszkolnym Konkursie „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru”

SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W II MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE

 „CO NAM PRZEKAZUJĄ ZESŁAŃCY SYBIRU”

23 lutego 2018 roku odbył się uroczysty finał II Międzyszkolnego Konkursu, „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru” zorganizowanego przez XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy na temat wielu tysięcy naszych rodaków zesłanych w głąb Rosji i ZSRR zarówno po powstaniach narodowych, jak i po II wojnie światowej. Był on podzielony na 3 kategorie: plastyczną, multimedialną i literacką. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy mogą odnotować na swoim koncie duży sukces. Krystian Michna z kl. 6a otrzymał III miejsce w kategorii multimedialnej, a Jakub Rosiński z kl. 7a został wyróżniony również w tej samej kategorii. Opiekunem uczniów była Pani Agnieszka Borzemska-Gospodarek. Inspiracją do wzięcia udziału w konkursie było autorskie spotkanie zorganizowane w bibliotece szkolnej przez Panią Bożenę Studniewską z Księdzem Proboszczem Arkadiuszem Paśnikiem na temat książki pt. „Obietnica”, poruszającej losy życia na zesłaniu babci księdza, Pani Henryki Paśnik.

  Podczas wręczenia nagród na uroczystości obecna byłą także Pani Dyrektor Kinga Ostrowska. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ wpłynęło ok. 150 prac konkursowych z całego Lublina i okolic. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy sukcesu naszym uczniom.

Nagrodzone prezentacje multimedialne można zobaczyć poniżej.

Prezentacja multimedialna na konkurs – Krystian Michna – klasa 6a – III miejsce

Prezentacja multimedialna na konkurs – Jakub Rosiński  – klasa 7a – wyróżnienie

autor: p. A. Borzemska – Gospodarek