APEL – podsumowanie pracy SU w I semestrze 17/18

Fotogaleria z apelu

Kliknij na obraz, aby zobaczyć prezentację w Prezi.


Prezentacja Prezi – Podsumowanie pracy SU w I semestrze 17/18


Rok szkolny 2017/2018 zaczęliśmy wyborami do władz Samorządu Uczniowskiego zgodnie z demokratycznymi zasadami i procedurami.  Nasza szkoła brała udział w projekcie realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tajne głosowanie zostało poprzedzone apelem, na którym kandydaci przedstawili swój program zachęcając niezdecydowanych do oddania na nich głosu.

W wyniku głosowania przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został uczeń klasy 7b Kacper Skowronek a jego zastępcą uczennica klasy 6b Julia Tylec.

10 października odbył się apel, na którym przedstawiono zamierzenia SU oraz wymagania w formie prezentacji na klasę dobrze wychowaną.

W ramach konkursu „Klasa Dobrze Wychowana” odbyły się następujące działania.

W październiku uczniowie wykonali piękne laurki z życzeniami z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły, poprzez zamieszczenie ich na stronie internetowej. Aby upamiętnić ofiary i miejsca zbrodni na Polakach zbieraliśmy znicze na polskie cmentarze. Na temat przeprowadzonej akcji opiekunowie i przedstawiciele SU udzielili krótkiego wywiadu do telewizji lubelskiej.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia SU postanowił, że będzie to dzień pluszowego ulubieńca, ale własnoręcznie uszytego. Cała szkoła złapała igły w dłoń.
Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uczciliśmy prezentacją na stronie szkoły i holu pt: „Jest taki dzień…” 20 listopada. Ponadto umieściliśmy na stronie szkoły informację dotyczącą, „Co zrobić, gdy Twoje prawa są łamane?”
W ramach „Konkursu Klasa Dobrze Wychowana” klasy przygotowały plakat na temat: „Czym jest dla ciebie dobro”. Prace były interesujące i bardzo wymowne.
Wszystkie działania SU były przedstawiane w postaci plakatów na stronie internetowej szkoły, aby na bieżąco można było je sobie przypominać. SU opracował regulamin korzystania ze Szczęśliwego Numerka. Uruchomiliśmy skrzynkę pomocy koleżeńskiej, w dalszym ciągu zachęcamy do korzystania, chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. I semestr zakończyliśmy 10 stycznia – Dniem Maski Karnawałowej. W tym dniu było kolorowo i wesoło.
Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy dyskotekę. Biletem wstępu był 1 kg makulatury. Zebraliśmy 80 kg. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć akcję RR Głównym punktem dyskoteki był wybór Super Chłopaka. Wygrał Fabian Kolanecki. W listopadzie zorganizowaliśmy dyskotekę andrzejkową. Biletem wstępu był słoik żółtych monet od każdej klasy. Za zebrane pieniądze RR zakupi gry planszowe. Bardzo dziękujemy opiekunom SU  i nauczycielom, którzy sprawowali opiekę podczas dyskoteki.
Wydano również dwie gazetki szkolne Żyrafa 20 pod kierownictwem p. Agnieszki Gospodarek. E – gazetkę można przeczytać na naszej stronie internetowej szkoły. Z okazji świąt i Nowego Roku zamieściliśmy życzenia na stronie internetowej szkoły. Każdego miesiąca walczyliśmy o pieczątki w konkursie savoir – vivre.

Nauczyciele oceniali nas za:

1. Używanie zwrotów grzecznościowych.
2. Ustawianie się przed klasą w parach.
3. Zwroty dzień dobry, do widzenia
4. Na schodach wchodzimy, schodzimy prawą stroną. Podsumowanie konkursów na klasę dobrze wychowaną w I semestrze.

Prymusi naszej szkoły otrzymali okazjonalne dyplomy, które zostały wręczone przez p. dyrektor Kingę Ostrowską i p. wicedyrektor Bożenę Patynowską.  GRATULUJEMY !!! 


Prymusi naszej szkoły w I semestrze 2017/2018  – kliknij, aby przeczytać, kto jest prymusem 🙂 🙂 🙂


Plany na II semestr

 1. Konkurs:  Plakat klasowy „Wiosna”– eksponowany na holu szkolnym.
 2. Konkurs plastyczny pt.:„Co najbardziej lubię robić lub chciałbym robić
  z babcią i dziadkiem?”
  – konkurs poświęcony naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta.
 3. Konkurs plastyczny „Kocham moją rodzinę, bo … „z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny – 15.05.2018 r.
 4. Konkurs humanistyczny:  „Dla Ciebie Mamo”– mój wiersz dla mamy – 26.05.2018 r.
 5. Punkty za wyniki w nauce – średnia klasy.
 6. Punkty za najmniejszą ilość ocen niedostatecznych przypadających na klasę w %.
 7. Punkty za oceny z zachowania – zsumowanie ocen wzorowych, bardzo dobrych, dobrych.

 W ramach konkursu savoir – vivre oceniamy pieczątkami:

Luty – kultura zachowania przy spożywaniu posiłku – nie rozmawiamy, zachowujemy czystość, życzymy smacznego.

Marzec – spożywanie posiłków nożem i widelcem.

Kwiecień – zmiana obuwia.

Maj – ponowne ustawianie się przed klasą w parach, zwroty dzień dobry, do widzenia.

Samorząd Uczniowski