Pomyśl! Tylko człowiek umie czytać – podsumowanie konkursów organizowanych w bibliotece

 

 

 

 

 

Fotogaleria z apelu bibliotecznego klas 1 – 3

Fotogaleria z apelu bibliotecznego klas 4 – 7

Apel biblioteczny klas 4 – 7 cz.2


NAGRODY – Fotogaleria dyplomów wykonanych
przez p. Bożenę Studniewską


Pomyśl! Tylko człowiek umie czytać.  
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2017. Priorytet 3

         W dniach 13 i 15 grudnia 2017 uczniowie klas 4 – 7 i 1 – 3 pod opieką wychowawców wzięli udział w apelach bibliotecznych, podsumowujących szkolne działania w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie ich czytelnictwa oraz wzbogacenia oferty biblioteki szkolnej przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w jej zbiorach.

Podczas apeli uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkich filmików, promujących czytanie. Poznali wyniki 3 konkursów bibliotecznych:

  • fotograficznego „Nasze zabawy z książką”
  • plastycznego „JA i ON, JA i ONA… czyli autoportret z bohaterem literackim
  • na plakat o książce „Pożeracze lektur”.

Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich do galerii fotograficznej, pokazując prezitację  pt. „Nasze zabawy z książką”. Uczniowie bez trudu wymienili imiona kolegów i koleżanek, widocznych na zdjęciach konkursowych, nawet tych typu sleeveface! Zwróciła uwagę na nowatorskie zdjęcia zapaśników, którzy w piękny sposób udowodnili, że czytania nie można izolować od innych aktywności człowieka. Serdecznie podziękowała panu trenerowi Krzysztofowi Borycowi za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Miło było również zobaczyć na prezentacjach własne autoportrety z bohaterami literackimi, a i podziwiać pomysłowość, talent plastyczny innych. Duże brawa otrzymali autorzy plakatów, poświęconych ciekawym lekturom i nauczyciele poloniści, bo konkurs „Pożeracze lektur” był częścią projektu edukacyjnego realizowanego na lekcjach języka polskiego.  Wszystkie prace plastyczne uczniów okazały się wspaniałą reklamą książek.  Czytelnicy biblioteki szkolnej również w ten sposób dowiadywali się o książkach, które warto przeczytać. 

Pani bibliotekarce, Bożenie Studniewskiej udało się połączyć czytanie uczniów z przyjemnością. Przygotowała dla swoich czytelników 88 oryginalnych, świątecznych dyplomów i wiele, wiele nagród, nagradzając wspólnie z panią dyrektor Kingą Ostrowską i panią wicedyrektor Bożeną Patynowską, dzieci biorące udział w szkolnych konkursach bibliotecznych.

Zdrowia, rodzinnego ciepła i dużo radości na Święta Bożego Narodzenia! Czytajcie! Nie zapominajcie o książkach w czasie przerwy świątecznej!POŻERACZE LEKTUR prezentacja multimedialna – kliknij, aby zobaczyć prezentację