Tydzień dobrego żywienia

TYDZIEŃ DOBREGO ŻYWIENIA

Szanowni Rodzice!

Czeka nas bardzo ciekawy tydzień.

W dniach 13 – 17 listopada uczniowie klas I-III będą poszerzać swoje wiadomości  na temat zdrowego odżywiania się w ramach programu edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Tematyka zajęć:

1. Dlaczego jedzenie jest ważne?
  2. Skąd się bierze jedzenie?
  3. Dlaczego warto umieć gotować, czyli przygoda w kuchni.
  4. O smaku, ziołach i…uważnym jedzeniu.
  5. Cztery pory roku na talerzu, czyli o sezonowości w kuchni.

W ramach zajęć przygotujemy zdrowe i smaczne koktajle owocowe z naturalnego jogurtu, kefiru, maślanki oraz mrożonych owoców, soki z marchewki i jabłek, kolorowe kanapki. Będziemy wykonywać piramidę zdrowego żywienia. Założymy klasowy zielnik.

Pragniemy, aby również rodzice zaangażowali się w realizację tego programu. Prosimy o wspólne przygotowanie dowolnego „Dania pełnego zdrowia” (na podstawie przepisów znajdujących się na ulotce, lub innego).

Dla chętnych: wykonajcie zdjęcie przygotowanej wspólnie z dzieckiem potrawy i prześlijcie na adres: marianna_jaworska@interia.pl

Najciekawsze zdjęcia zamieścimy na stronie szkoły.
Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację.

autor: p. Marianna Jaworska