Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek”

Marszałek Polski Józef Piłsudski

Obchody z okazji Święta Niepodległości rozpoczęły się 10.11.2017 r. Mszą Świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Lublinie, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.


 

 

 

 

 

15  listopada w naszej szkole odbyła się
uroczysta akademia
z okazji Święta Niepodległości.

Na początku Pani Dyrektor Kinga Ostrowska przypomniała wszystkim uczniom, jakie mamy wielkie szczęście, że możemy żyć i uczyć się w wolnym kraju. Później cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy i szkolny, po czym klasa 3a, przygotowana przez wychowawczynię p. Mariannę Jaworską i p. Edytę Król, zaprezentowała się w narodowym tańcu polskim – polonezie.  Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu klas: 6a i 5b przygotowanych przez p. Agnieszkę Borzemską – Gospodarek i p. Marka Gągolę. Dekoracje wykonała p. Barbara Sagan-Tadewicz. Uczniowie przedstawili historię Polski od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Występ ubarwiony był refleksyjną muzyką i piosenkami w wykonaniu młodych artystów, którzy otrzymali gromkie brawa. Bardzo ładną, patriotyczną postawę zaprezentowali wszyscy uczniowie uczestniczący w akademii, przeżywając w skupieniu to, co działo się na scenie.

autor:p. A. Borzemska – Gospodarek


Fotogaleria z uroczystości