Arnold Lobel „Żabek i Ropuch” rekomenduje Bożena Studniewska, nauczyciel bibliotekarz

Arnold Lobel „Żabek i Ropuch” rekomenduje Bożena Studniewska, nauczyciel bibliotekarz

Rech, rech, rech, kum, kum, kum, warto wokół tych książek zrobić szum! W bibliotece są już 4 tomiki o Żabku i Ropuchu – „Przyjaźń”, „Razem”, „Przez cały rok”, „Dzień po dniu”. W każdym – 5 krótkich opowiadań, napisanych i pięknie zilustrowanych przez amerykańskiego pisarza Arnolda Lobela, a przetłumaczonych na język polski przez znanego z poczucia humoru dziennikarza radiowego i telewizyjnego – Wojciecha Manna.

To piękne książki o przyjaciołach na dobre i złe. Przyjaźń jak to łatwo powiedzieć… Przekonaj się sam, jak Żabek i Ropuch szanują siebie wzajemnie, chociaż każdy z nich ma inny charakter i usposobienie. Jak każdy z nich może być sobą w tej przyjaźni. Tej trudnej sztuki warto się uczyć. Przyjrzyj się uważnie, jak oni to robią!

W książce znajdziesz wiele humorystycznych sytuacji. Moje ulubione opowiadanie nosi tytuł „Sen”. Uczy, że przyjaciele to osoby, które są tak samo ważne, żadna nie jest lepsza od drugiej. Kiedy Ropuch o tym zapomniał, mógł stracić kolegę! Na całe szczęście wszystko tylko mu się przyśniło!

Podoba mi się również bajeczka o ćwiczeniu silnej woli – chętnie ćwiczyłabym ją w towarzystwie Żabka i Ropucha! Ciekawi mnie, czy Ty również? Kto przeczyta opowiadanie „Ciasteczka” zrozumie, że sobie żartuję! Mądrej lektury!

autor: p. Bożena Studniewska