Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

9 czerwca jak co roku, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była Szkoła Podstawowa  nr 42 w Lublinie. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów, w tym między innymi uczniowie naszej szkoły: Amelia Koba z klasy Vb, Natalia Markiewicz z klasy Vc oraz Jakub Rosiński z klasy VIa, którzy zostali przygotowani przez p. Sylwię Słupną. Podczas konkursu wspierała nas także i podtrzymywała na duchu p. Kasia Śmiech. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. I i III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie, II miejsce przypadło uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Lublinie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczył dzieciom Pan Dyrektor. Podziękowania za solidną pracę  otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu.   
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !!!

Naszym uczniom dziękujemy za reprezentację szkoły w konkursie – byliście naprawdę super!!!