FESTYN SZKOLNY 2017

FOTORELACJA


14 czerwca 2017 roku odbyła się już V jubileuszowa edycja festynu szkolnego. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Lubię Lublin”, poprzez którą włączyliśmy się między innymi w obchody 700 – lecia naszego miasta. W festynie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele z całą pozostałą załogą naszej szkoły, a także rodzice. O godz. 14:30 pani wicedyrektor Bożena Patynowska ciepło powitała wszystkich przybyłych oraz życzyła udanej zabawy. Festyn rozpoczął się meczem piłki nożnej dorośli – uczniowie, w którym zwycięzcami zostali oczywiście uczniowie.
W programie festynu znalazło się mnóstwo atrakcji zarówno dla naszych dzieci jak i rodziców. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali takie piosenki jak: „Pod wspólnym niebem”, „Nad Bystrzycą”, „Rok w Lublinie”, „Poleczka – ploteczka”, „Raz na ludowo”, „Lubelska nocna pieśń” oraz „Rośnie nam Lublin”. Natomiast starsi uczniowie klas IV – VI przepięknie zaprezentowali nam legendy związane z Lublinem. Były to między innymi: legenda o wygranej bitwie Kazimierza Wielkiego z Tatarami, legenda o tym jak powstała nazwa naszego miasta, legenda związana ze skrzynią złota u bernardynów, „O kamieniu nieszczęścia”, „ O Czarciej Łapie”, „O śnie księcia Leszka Czarnego”, a także legenda o nadaniu praw miejskich Lublinowi.
Dopełnieniem festynu były również liczne konkursy z nagrodami. Dzieci i rodzicie mieli nie lada zadania do wykonania: malowanie Bramy Krakowskiej i Zamku Lubelskiego z zamkniętymi oczami, rozwiązywanie krzyżówki, ubijanie piany z białek, a także konkurs na najpiękniejszy makijaż dla mamy. Na festynie oczywiście nie mogło zabraknąć loterii fantowej ze wspaniałymi upominkami, w której wzięło udział mnóstwo dzieci.
Jednak to nie wszystkie atrakcje. Dzieci mogły poskakać na dmuchanym zamku, inni wybrali szaleństwo w kuli gimnastycznej. Fani piłki nożnej mogli na chwilę zamienić się w „piłkarzyków” i rozegrać prawdziwy mecz.  Uwagę przykuwał także wóz strażacki, do którego można było wsiąść i obejrzeć cały sprzęt prawdziwego strażaka. Zabawy było co niemiara, a różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.
A gdy głodny brzuszek zaczął mieć ochotę na małe co nieco, nasze kochane panie z kuchni przygotowały prawdziwą wojskową grochówkę oraz chrupiącą kiełbaskę z grilla. Dla łasuchów słodkości, mamy naszych uczniów, urządziły kiermasz ciast, które rozpływały się w ustach.
Festyn zakończył się o godzinie 19:00, kiedy to pani dyrektor Kinga Ostrowska podziękowała serdecznie wszystkim jego twórcom, dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do wspaniałej zabawy i cudownie spędzonego czasu.

autor: p. S. Słupna


ZAPRASZAMY ZA ROK !!!