Wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Energylandii


W dniach 24 i 25 maja
odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Zatoru.  W Krakowie spacerowaliśmy po Starym Mieście zwiedzając Drogę Królewską, Uniwersytet Jagielloński, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan i mury obronne z Wieżą Floriańską, Dom J. Matejki. Następnie zobaczyliśmy Wzgórze Wawelskie a na nim renesansowy dziedziniec zamkowy. Wspaniałą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Katedry z Kaplicą Zygmuntowską, wieży z dzwonem „Zygmunta” i krypt kaplicy.

 

Z Krakowa wyruszyliśmy do Wieliczki, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu i zjedzeniu pysznego posiłku udaliśmy się do kopalni. Na dwukilometrowej trasie zobaczyliśmy unikalne komory z zachowanymi śladami prac eksploatacyjnych z kolekcją maszyn i urządzeń górniczych. Kaplice z niepowtarzalnymi rzeźbami i płaskorzeźbami solnymi, najpiękniejszą na świecie Kaplicą św. Kingi usytuowaną 101 m pod ziemią i słynne jeziorka solankowe.

W drugim dniu wyruszyliśmy do Zatoru, aby bawić się i przeżywać emocje w największym parku rozrywki w Polsce – „Energylandii”. Po całym dniu zabawy wróciliśmy do Lublina i mimo późnej pory z zadowoleniem i uśmiechem.

Organizatorami wycieczki były: p.Renata Jakubiak i p.Elżbieta Radko – Kociuba. Dodatkowo opiekę sprawowały: p.Izabela Krawczyk i p.Barbara Balicka.

autor: p.R.Jakubiak


                  Fotogaleria:
                                     KRAKÓW
                                                     POSIŁEK W HOTELU
                                                                                          WIELICZKA
                                                                                                             ENERGYLANDIA