Sobota w Dwudziestce – relacja z Dnia Otwartego

W dniu 25 marca nasza szkoła otworzyła drzwi dla przyszłych uczniów. W sobotnie przedpołudnie dzieci wraz z rodzicami przekroczyły próg naszej szkoły. Pani dyrektor Kinga Ostrowska, w towarzystwie lubelskiego koziołka serdecznie powitała miłych gości i przedstawiła program ,,Soboty w Dwudziestce”. Program skoncentrowany był wokół hasła ,,Lublin moje miasto”. Mali goście zaproszeni zostali przez uczniów klasy 5a na inscenizację ,,Legendy o Czarciej Łapie”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili historię biednej wdowy. Wykazali się wielkim talentem aktorskim w odtwarzaniu powierzonych im ról: magnata, wdowy, czartów, sędziów, mieszczan itp.  Za swoją pracę zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się na ciekawą wędrówkę po szkole. W każdej wyznaczonej sali dzieci  wykonywały inne zadania. Były zajęcia muzyczne, gdzie poznały piosenki związane z Lublinem i wykonywały akompaniament perkusyjny do piosenek. Były zajęcia komputerowe, na których dzieci posługiwały się programem Paint, wypełniając kolorami Zamek Lubelski. W bibliotece, pani bibliotekarka postawiła przed dziećmi nie lada zadanie, tworzenia książeczki ,,Legenda o Czarciej Łapie” . Na zajęciach plastycznych wyklejały zaś z przygotowanych elementów herb Lublina. Okazało się, że wśród dzieci są przyszli artyści . Nie mogło obyć się bez zmagań sportowych. Na sali gimnastycznej dzieci poddane były próbie sprawności i zręczności. Z zaangażowaniem, jak sprytne koziołki pokonywały tor przeszkód. Wędrując po szkole dzieci dobrze się bawiły, poznając jednocześnie przyszłych nauczycieli, sale lekcyjne, ich wygląd i wyposażenie. Na pożegnanie mali goście otrzymali upominki przygotowane przez nauczycieli.  Uśmiech na twarzy dzieci i zadowolenie rodziców świadczyły, że ,,Sobota w Dwudziestce” to dobry wybór!  

Zapraszamy do zapisów do pierwszej klasy!!!

autor: p. Hanna Rutkowska


FOTORELACJA 1


FOTORELACJA 2