Ach! Co za noc! w klasie 2a

2016-12-16-17-58-26-copyW piątek, 16 grudnia w klasie 2a zapanowała świąteczna atmosfera. Przed swoimi rodzicami i rodzeństwem wystąpili jej uczniowie. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani dyrektor Bożena Patynowska.
Uczniowie przygotowali przedstawienie o Bożym Narodzeniu „Ach! Co za noc!”. Długie przygotowania zaowocowały przepięknym występem małych artystów. Recytując wiersze oraz śpiewając kolędy i pastorałki uczniowie przedstawili krótką historię przyjścia na świat Jezusa.

Mali aktorzy przebrani w piękne i barwne kostiumy przygotowane przez rodziców wcielili się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja z dzieciątkiem, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie.

Gdy tylko oklaski ustały wszyscy zebrani na sali podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty: gwiazdę betlejemską i „pachnącą bombkę”. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte przez naszych gości. Dzieciom należą się duże brawa za wysiłek włożony w przygotowanie wspaniałego, świątecznego występu.

autor: p. M. Jaworska


Fotogaleria