Finał konkursu ekologicznego – 3 miejsce SP 20

1Po podsumowaniu wyników wszystkich zadań w konkursie ekologicznym „Strażnik skrzat ratuje świat”, zostało wyłonionych pięć zespołów, które wezmą udział w quizie ekologicznym podczas Wielkiej Gali Finałowej w dniu 9 grudnia 2016 r.

Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Opiekunem zespołu realizującego zadania jest p. Katarzyna Drzewińska.

Zespół realizujący zadania konkursowe:

  • Watras Regina 
  • Buss Dominika 
  • Chołodowska Wiktoria 
  • Smolińska Ewa 
  • Kołodka Liwia 

 W dniu 9 grudnia 2016 roku odbędzie się uroczysta gala, będąca zwieńczeniem konkursu ekologicznego „Strażnik skrzat ratuje świat”, który w lutym bieżącego roku ogłosiła Straż Miejska wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Był to konkurs dla uczniów V klas szkoły podstawowej, mający na celu poszerzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, a w szczególności zapoznanie ich z działaniami ekologicznymi, jakie realizuje Straż Miejska oraz partnerzy konkursu:  Kom-Eko, MPWiK, MOSiR, MPK i LPEC.

Co miesiąc na stronie internetowej Straży Miejskiej ukazywały się kolejne zadania, które były następnie realizowane przez grupy uczniowskie. Podczas gali finałowej zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników, nauczycieli i opiekunów, a także gości, do wspólnego przeżywania tej chwili.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Lublin.

Środki na realizację konkursu pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Patronat medialny nad imprezą objęło radio Lublin.

wiadomość ze strony: http://www.986.pl/