Wspomnienia z wycieczki w Beskid Śląski

Leśny Park Niespodzianek w Beskidzie Śląskim i niezapomniana zabawa w „Energylandii” to szkolna wycieczka autokarowa, która odbyła się w dniach 2-3.06.2016 r. dla uczniów naszej szkoły. Wraz z uczniami pojechały: p. Elżbieta Radko – Kociuba, p. Renata Jakubiak, p. Izabela Kowalczyk, p. Barbara Balicka.

Pierwszego dnia pojechaliśmy do Ustronia w Beskidzie Śląskim. Tam w Leśnym Parku Niespodzianek obcowaliśmy z naturą. W rozległym parku, na łonie przyrody można było podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Zachwycały sarny, daniele, muflony, ptaki drapieżne i sowy. Drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy prezentowały swoją siłę i piękno. Następnie udaliśmy się do Wisły, gdzie spacerowaliśmy po uzdrowisku, wjechaliśmy kolejką na skocznię narciarską i zwiedziliśmy Muzeum Trofeów Adama Małysza. Następnie udaliśmy się na zaporę na Jeziorze Czerniańskim, łączącą wody Czarnej i Białej Wisełki. Nocowaliśmy w pięknym ośrodku „Ogrodzisko”.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Zatoru, gdzie przeżyliśmy niezapomnianą zabawę w rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” – mogliśmy tam skorzystać z ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń i atrakcji w 3 strefach tematycznych: dziecięcej, familijnej i ekstremalnej. Największym zainteresowaniem cieszyły się: Apocalipto, Tsunami Drop, Mayan Rollercoaster, kino 7D, Atlantis, spływ kopalnią złota, Jeep Safari, łódki, Wyspa Skarbów, liczne karuzele i wiele innych.
Zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy do Lublina.

autor: p. R. Jakubiak