Słodka wycieczka

W środowy poranek 13 kwietnia 2016 roku uczniowie klas VI „a” i III „c”  wraz z opiekunami Panią Dyrektor Kingą Ostrowską oraz pedagogiem szkolnym Martą Frączek  wybrali się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Wedel.

A wszystko to dzięki córce Pani Jolanty Urbaś – Paulinie Urbaś, która jest pracownikiem tej fabryki. Za to zaproszenie i wyróżnienie naszej szkoły bardzo dziękujemy.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, poznaliśmy historię powstania Fabryki Czekolady i jej produktów. Widzieliśmy  gablotę z czekoladowymi eksponatami. Następnie udaliśmy się do specjalnego pomieszczenia, które nazywa się Bufor. Tam założyliśmy specjalne fartuchy ochronne, czepki, umyliśmy ręce płynem dezynfekującym. Wszystko po to, aby móc wejść na halę produkcyjną
i zobaczyć jak powstają nasze ulubione smakołyki: czekolady i Torciki Wedlowskie.  Obejrzeliśmy także film o pochodzeniu kakao, z którego produkuje się czekoladę. Po tej- jakże miłej wycieczce- spotkaliśmy się w sali zwanej Akwarium. Czekał tam na nas wspaniały poczęstunek. Na zakończenie wycieczki, każde dziecko otrzymało słodki upominek.

autor: p. K. Ostrowska