„Książki naszych marzeń” – realizacja Rządowego Projektu

W roku szkolnym 2015/2016, w naszej placówce, realizowany jest Rządowy Program „Książki naszych marzeń”.
W związku z tym podjęto wiele działań.

Konkurs: Projekt okładki mojej ulubionej książki – kliknij, aby zobaczyć prace 

„Poczytaj mi”- cykl spotkań w bibliotece

O tym, że wspólne czytanie książek z dorosłymi to wspaniała przygoda, uczniowie klas I – III  będą się mogli przekonać, uczestnicząc w bibliotecznych spotkaniach pod hasłem „Poczytaj mi”. Podczas pierwszego z nich dzieci poznały wyjątkowo piękną bajkę pt. „Niebieska niedźwiedzica”, którą napisała Joanna Maria Chmielewska. Książka została zakupiona do biblioteki w ramach programu „Książki naszych marzeń”. O Azul, niedźwiedziczce o lazurowym futerku, przypominać dzieciom będą niebieskie misie origami, które otrzymują w trakcie zajęć.

Za organizację spotkań odpowiedzialne są nauczycielki p. Beata Dębska i p. Bożena Studniewska.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacjami z zajęć prowadzonych w ramach projektu.

Poczytaj mi! Czyta Pani Dyrektor

W bibliotece odbywają się kolejne spotkania dla uczniów kl. I – III z cyklu „Poczytaj mi!”. Ich gościem jest p. dyrektor Kinga Ostrowska, która czyta dzieciom pełne humoru opowiadanie  Rafała Witka „Walizka pana Hanumana”. Książka ukazała się w serii „Poczytaj Sobie”, a do biblioteki została zakupiona w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Po jej lekturze słuchający przekonują się, jak ważna w życiu jest wyobraźnia.
W czasie zajęć uczniowie biorą udział w konkursie czytelniczym, a za prawidłowe odpowiedzi i wzorowe czytanie pytań otrzymują naklejki.

„Poczytaj mi! Czytają rodzice

W bibliotece odbyły się kolejne spotkania dla uczniów klas I – III. Podczas nich rodzice uczennic z klasy II a i II b  –
p. Natalia Kamola, p. Izabella Małocha i p. Robert Gawin czytali z podziałem na role bajkę filozoficzną Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Zielony i Nikt”. Książka została zakupiona do biblioteki w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Podczas zajęć dzieci, pracując indywidualnie lub w grupach m.in. rysowały świat widziany ze studni przez Nikta, słuchały odgłosów natury, określały cechy prawdziwego przyjaciela, wykonywały techniką origami girlandę przyjaźni oraz wypisywały imiona swoich najlepszych kolegów. Dzieci bez trudu doszły do wniosku, że nikt tzn. żaden człowiek nie może obyć się w życiu bez innych ludzi i obiecały troszczyć się o swoich przyjaciół.  Czytający rodzice w podziękowaniu za wspaniałe zainscenizowanie książki i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów otrzymali Dyplomy Przyjaciela Biblioteki oraz nowoczesne zakładki do książek.

Za organizację spotkań odpowiedzialne są nauczycielki p. Beata Dębska i p. Bożena Studniewska.