Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas I – III

Zabawa karnawałowa klas I-III

W dniu 19. 01. 2015 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I-III, a po południu klas IV-VI.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane, dym czy sztuczny śnieg. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Paweł i Dominika, uczniowie klasy I A i I B.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok .

autor: p. Marianna Jaworska