BAJKOWY FESTYN za nami

Bajkowy festyn już za nami 🙂

Nie ma lepszej okazji do integracji całej społeczności szkolnej i lokalnej jak nasz festyn. Trzeci Festyn Szkolny pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” już za nami. Oparty był na motywach znanych dzieciom i lubianych bajek i baśni.

Bajkowy pociąg przemierzał krainy i przenosił widzów w zaczarowany świat.

W Krainie Artystycznej czekali: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Shrek, 101 dalmatyńczyków, krasnoludki, tańczące i śpiewające smerfy, pszczółki i wiele innych. Ze sceny rozbrzmiewał piękny śpiew, inscenizacje, a kolorowe stroje małych artystów przyciągały uwagę festynowej widowni.

W Krainie Zabawy atrakcji było co niemiara. Można było pomalować buzię w różne bajkowe motywy. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć różnorodne kreacje oraz delikatne, zwiewne bańki mydlane. Powstawały drzewka szczęścia. Odbywały się zabawy z chustą animacyjną, różnorodne  bajkowe konkursy nagradzane  atrakcyjnymi upominkami.

W Krainie Sportu odbywały się rozgrywki i konkurencje sportowe nawiązujące do hasła przewodniego imprezy, czyli bajek.

W Krainie Łasucha nasza festynowa kuchnia serwowała  kiełbaski z grilla, rodzice częstowali słodkim, małym co nieco z chatki Baby Jagi. Nie zabrakło też waty cukrowej i  popcornu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojazdów policyjnych oraz wóz strażacki. Uczniowie mieli okazję poznać walory tychże pojazdów i pełne wyposażenie. Strażnicy Miejscy z myślą o wakacjach przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku letniego.

W czasie festynu działała też  loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Nikt się nie nudził.

Dużą atrakcją okazało się przedstawienie pt. „Rzepka”. W role aktorów wcielili się nauczyciele  oraz uczennica  klasy 1b Ola Gawin wraz z tatą. Przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami i salwą śmiechu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia: uczniom, rodzicom, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ciuchcia”, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Policji, wolontariuszomz KUL, UMCS i Politechniki Lubelskiej.

Czas naszej imprezy minął niepostrzeżenie, otulony gorącym słońcem i pozytywną energią.

Marianna Jaworska, Beata Gutowska- Dębska