Rocznica Katyńska

„PRAWDY NIE MOŻNA ROZSTRZELAĆ”

Jak co roku społeczność naszej szkoły spotkała się w kościele p.w. św. Michała Archanioła z uczniami z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, aby pochylić się nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej, by wyrazić pamięć o bohaterach sprzed 75 lat, którzy nie polegli, lecz zostali skrytobójczo zamordowani strzałem w tył głowy oraz uczyć się z kart historii miłości do Ojczyzny. Wszyscy uczestniczyliśmy z powagą.

Po wspólnej modlitwie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowana przez  panią  Elżbietę Kociubę, oprawa muzyczna – pan Marek Gągola.
W akademii udział wzięli: Natalia Koba, Natalia Świć – klasa VI a, Ania Żarczyńska, Emilia Pytka, Jagoda Miazga, Julia Lewtak, Klaudia Kołodka, Natalia Bonik – klasa VI b, Jagoda Karaś, Klaudia Stasiak, Zuzia Dobrzyńska, Natalia Huzarek, Aleksandra Janik, Dawid Niedzielski,  Marcin Matyjaszczyk – klasa V b.

autor:  p. Elżbieta Kociuba