Dzień promocji szkoły – było super !!!!

W dniu 11 marca zaprosiliśmy dzieci z pobliskich przedszkoli na dzień otwartych drzwi, aby zaprezentować ofertę naszej szkoły. Przybyłe dzieciaki mogły przeżyć wspaniałą przygodę i przekonać się, że są gotowe, aby rozpocząć swoją uczniowską karierę. Na wstępie każdy otrzymał piękny identyfikator ze swoim imieniem. Po szkole dzieci oprowadzały panie przebrane w kolory lubelskiej flagi.
Na początek pani dyrektor zaprezentowała rodzicom ofertę szkoły i jej zalety. Następnie zaprosiliśmy naszych gości na spotkanie z lubelskimi tańcami w wykonaniu klasy III b i I a. Po tanecznych przeżyciach przyszedł czas na małe poszukiwania lubelskiego koziołka. Okazało się, że skrył się on w szkolnej bibliotece i brakuje mu ogonka i kopytek. Przedszkolaki bardzo sprawnie poradziły sobie z tym problemem uczestnicząc w zajęciach z origami. W nagrodę zabrały ze sobą koziołka w dalsza podróż po dwudziestce.
Kolejnym przystankiem w tej podróży były zajęcia w pracowni informatycznej, gdzie dzieciaki mogły pokolorować w programie Power Point Lubelski Zamek. I wszyscy byliśmy zdumieni jakie wspaniałe obrazy powstały. Szczególnie urzekały nas te, na których zamek przypominał tęczę…
Kolejnym punktem programu była sala matematyczna, w której przyszli uczniowie liczyli rybki i odpowiadali na pytania przyrodnicze. Grali też w grę planszową, w której główną rolę odgrywała rzeka Bystrzyca.
W nagrodę za wspaniałą pracę dzieci otrzymały dyplomy, które potwierdzały gotowość rozpoczęcia nauki w szkole. Obdarowani balonikami i naklejkami ruszyli dalej. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na relaks – zajęcia teatralne. Dzieci wysłuchały wspaniałej prezentacji legendy o Czarciej Łapie w fenomenalnym wykonaniu uczniów klasy III c.
Po kulturalnych przeżyciach zaprosiliśmy dzieciaki na zajęcia plastyczne. W lubelskim ratuszu diabły odcisnęły swoją łapę na sędziowskim stole, a u nas dzieciaki odciskały swoją rączkę w masie solnej, następnie malowały ją farbami.
Przedostatnim przystankiem w tej podróży po szkole były zajęcia wokalne. Dzieci z klasy II a pokazały swoje talenty muzyczne i zaprosiły naszych gości do wspólnego odśpiewania piosenki o lubelskim koziołku.
Na koniec kandydaci do klasy pierwszej dotarli na salę gimnastyczną, gdzie czekała ich wspaniała niespodzianka- bieg z przeszkodami po skrzynię skarbów. Okazało się, że od września w naszej szkole naukę rozpoczną mali sportowcy! Bardzo szybko poradzili sobie ze wszystkimi przeszkodami i dotarli do słodkiego skarbu. W nagrodę stanęli na prawdziwym podium i dostali sportowe dyplomy.
To była wspaniała impreza, podczas której mogliśmy pokazać radość płynącą z poznawania nowych rzeczy. Życzymy przyszłym pierwszoklasistom takiej radości przez cały czas nauki w szkole.

Do zobaczenia we wrześniu !!!

autor: p. dyrektor Kinga Ostrowska