Wszystkie Kolory Świata-akcja UNICEF w naszej szkole

CZY SZMACIANA LALECZKA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE DZIECKA? JAK POKAZAĆ, ŻE POMAGANIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE?

 

W październiku bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Bierzemy udział w Akcji „Wszystkie Kolory Świata”, która ma na celu niesienie pomocy dzieciom z Sudanu Południowego.

Etapy projektu:

  • Podróż przez kontynenty – na godzinach wychowawczych uczniowie wybierają kraj, z którego będzie pochodziła laleczka, zbierają informacje o geografii kraju, zwyczajach, kulturze;
  • Przygotowanie laleczek – uszycie laleczki jest niezwykle proste, w oparciu o szablon dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i ozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały; do wspólnego szycia na terenie szkoły zapraszamy mamy, babcie, ciocie i wszystkich sympatyków;
  • Wystawa laleczek w szkole – podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą swoich rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka z Sudanu Południowego, przekazując na ten cel darowiznę;
  • Konkurs na „Najbardziej oryginalną laleczkę” – nagrodą jest Majki Jeżowskiej.

W Sudanie Południowym trwa największy kryzys żywnościowy na świecie. Bez podjęcia natychmiastowych działań 50 tysięcy dzieci umrze z głodu w najbliższym czasie. Dramatyczna walka z czasem trwa!

MAMO, BABCIU POMÓŻ DZIECKU USZYĆ LALECZKĘ !!! URATUJ ŻYCIE DZIECKA !!!

 

KOORDYNATORKI PROJEKTU: Jolanta Możdżeń, Justyna Olszak