Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa- PROJEKT 2014/2015

DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wspaniałe spotkanie. Dzieciaki z klas 2b, 2c i 3c mogły samodzielnie przygotować kolorowe i zdrowe kanapki. Pomagali im w tym uczniowie ze szkoły  gastronomicznej, a stołówka wypełniła się wieloma znamienitymi gośćmi. Celem tego spotkania było przekazanie dzieciom ważnej prawdy, iż jedzenie stanowi bardzo ważny aspekt życia, a to, co jemy, wpływa na nasze zdrowie. Jako dorośli jesteśmy przerażeni, iż dzieci coraz częściej sięgają po to, co jest niezdrowe-słone lub  słodkie przekąski. Zmianie tych złych żywieniowych obyczajów i odejściu od „chipsowych” trendów służy Ogólnopolska Kampania Społeczna DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA zainicjowana przez Fundację na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa.

Z dumą przyjęłam fakt, że nasza szkoła jako pierwsza rozpoczęła kampanię w naszym mieście. Obecni na spotkaniu przedstawiciele szkół podstawowych będą kontynuować ten wspaniały projekt  w swoich placówkach.

Symbolem Kampanii jest postać Pana Kanapki, który osobiście spotykał z uczniami naszej szkoły i wywołał swoim sympatycznym pojawieniem się uśmiech na każdej dziecięcej twarzy.

I jeszcze jedno ważne słowo-CHLEB.

Nie bez powodu chleb towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Pieczywo jako podstawowy artykuł żywnościowy, niezbędny w codziennej diecie, jest źródłem nie tylko sporej ilości energii, ale także białka, składników mineralnych, witamin z grupy B, witaminy E, błonnika pokarmowego oraz wielu innych, ważnych dla zdrowia substancji biologicznie aktywnych.

Kochani Rodzice i Opiekunowie!

Pamiętajmy, że nawyki żywieniowe kształtujemy w dzieciach od najmłodszych lat. Dlatego prosimy, aby w tornistrach Waszych pociech znalazły się każdego dnia kanapki-kolorowe, z sałatą, ogórkiem, pomidorem, papryką oraz owoce.
Bo przecież zdrowie jest najwartościowszym posagiem jaki możemy dać naszym dzieciom na przyszłość.

Kinga Ostrowska

DIETA w MEDIACH RADIO LUBLIN