Co mogę robić w bibliotece? – zajęcia czytelnicze dla dzieci z oddziału przedszkolnego

W ramach rozwoju i promocji czytelnictwa wśród najmłodszych w oddziale przedszkolnym naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia na podstawie książki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”.

Po krótkiej lekturze książeczki o sympatycznej kociej bohaterce rozmawialiśmy na temat zasad zachowania w bibliotece oraz możliwości ciekawego spędzania czasu w przestrzeni wypełnionej książkami. Zgodnie z treścią opowiadania, jak i zdaniem dzieci w bibliotece nie tylko wypożycza się książki. Można w niej zrobić ptaka z papieru, spotkać się z autorką bajek, wspólnie śpiewać, obejrzeć film, a także wykonać własną książkę.

Właśnie ostatnią aktywnością wykazały się dzieci, wykonując ilustracje do pierwszej wspólnej książki obrazkowej na temat Bożego Narodzenia, w której znalazły się rysunki z choinkami, bałwankami, Św. Mikołajem, prezentami i wspaniałym zimowym pejzażem. Książka została dołączona do wystawy prezentującej realizacje zadań z Bibliotecznego kalendarza adwentowego. Prace dzieci można podziwiać w internetowej galerii poniżej.

Prowadzenie zajęć, tekst i zdjęcia: Monika Durska-Sasik