„Wszystkie śmieci są nasze!

„Sprzątanie świata 2022” w tym roku pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze!”

Akcja międzynarodowa, mająca na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Organizatorem w Polsce jest fundacja „Nasza Ziemia”, która zachęca nas do takiej aktywności.

Nasza społeczność szkolna, o dużej świadomości ekologicznej, na co dzień włącza się do tej akcji poprzez zbiórkę surowców wtórnych (nakrętki, zawleczki, puszki aluminiowe, baterie, opakowania po klejach biurowych itp.) przez cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą rekordowe ilości tych rzeczy, które przekazujemy do recyklingu. Tak dbamy o naszą planetę Ziemię.

Pamiętajmy!

Jeśli ŚWIAT będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda.

Tak więc… POMÓŻMY ZIEMI!

 Katarzyna Markowska – promotor ekologii

Szanowni Państwo,

Dziękujemy, że dołączyliście i podzieliliście się z nami wynikami Waszych akcji w ramach 29. edycji Akcja Sprzątanie świata – Polska. W tym roku każdy z nas posprzątał kawałek. RAZEM posprzątaliśmy całą Polskę.

Już dziś wiemy, że od Helu po Tatry, od wschodu do zachodu, wszędzie – począwszy od wsi i malutkich miasteczek po wielkie aglomeracje miejskie wybrzmiał nasz tegoroczny manifest nieśmiecenia: „Wszystkie śmieci są nasze” – te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Obserwując corocznie tak ogromne zaangażowanie z Waszej strony, jesteśmy przekonani, że razem mamy moc zmieniania świat w lepszy. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękujemy Wam z całego serca za tak liczny udział w tegorocznej Akcji. Dzięki Wam z optymizmem patrzymy w przyszłość. Ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności.

W załączniku dołączamy certyfikaty uczestnictwa będące oficjalnym potwierdzeniem Waszego udziału w 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Wyniki tegorocznej Akcji, jak co roku, zostaną opublikowane w Raporcie Akcji Sprzątanie świata – Polska 2022, będącym szczegółowym podsumowaniem tegorocznej Akcji. Raport przekażemy drogą mailową.

Z zielonymi pozdrowieniami,

Grzegorz Mikosza
Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata – Polska
Fundacja Nasza Ziemia